ReSeLa

Kas ir ReSeLa?


ReSeLa ir web lietotne (aplikācija), kas ir paredzēta virtuālu laboratoriju izveidei un izmantošanai. Laboratorijas sastāv no virtulā tīklā dažādās topoloģijās saslēgtām  virtuālajām mašīnām. ReSeLa sistēma ļauj apgūt un aprobēt datortīklu un serveru risinājumus ar mākoņos raksturīgo lietošanas ērtību - veselas tīklu topoloģijas var tikt palaistas, lietotas un izdzēstas ar vienu pogas spiedienu. Sistēmu var lietot attālināti, tādejādi darbs vairs netiek ierobežots ar fiziski pieejamo aparatūras daudzumu.

Sistēmā ir paredzētas lomas gan lietotājiem, gan skolotājiem. Laboratorijas tiek iedalītas dažādos kursos, un katram lietotājam var tikt norādīti tam piejamie kursi.

Laboratorijas darbojas, izmantojot OpenStack mākoņskaitļošanas sistēmu. Tās tiek veidotas speciālā valodā rakstītās veidnēs, kurās tiek aprakstītas laboratorijas sekmīgai darbībai nepieciešamās iekārtas, kā arī to tīkla topoloģija.

Laboratorijas ir iespējams testēt, pārbaudot un novērtējot lietotāja pavektā darba pareizību. Testēšanas rezultātā tiek uzrādīti punkti, kas saņemti par katru no testējamiem objektiem.


Noderīgas saites:

http://linuxcentrs.lv/